Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
______________________________________________________________________________
НАКАЗ
22. 11. 2021 року № 127-О
Про проведення Тижня
толерантності
Відповідно до річного плану роботи школи з 15-19 листопада у школі був
проведений Тиждень толерантності. У 2 класі вчителькою Білинською Н.О. був проведений урок-бесіда до Дня Доброти. Вчителька виховувала в учнів почуття добра, чуйності, милосердя, повагу до своїх батьків, старших людей; формувала в учнів уміння висловлювати свої думки, робити моральні судження, відрізняти добро від зла. Цілями заходу було: надихати дітей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих справ. Учні зробили «Дерево добрих справ».
Вчителькою четвертого класу Ільницькою М.О. був проведений урок до «Всесвітнього дня дитини». Вона ознайомила учнів з їхніми основними правами та обов’язками, навчала дітей вмінню захищати себе при порушені прав дитини, розвивала культуру поведінки дітей, виховувала дисциплінованість, повагу до законів України, формувала у дітей поняття «Право на відпочинок» , «Право на освіту».
У 1 класі вчителькою Анастасин І.І. був проведений урок-квест на тему «Людина починається з добра». Метою цього заходу було пояснити здобувачам освіти що таке «толерантність», розуміти значення толерантності в житті людей. Під час уроку учні виготовили лепбук «Квітку толерантності», провели вправу «Асоціативний ряд».
У 3 класі вчителькою Чичерською Т.М. був проведений урок-квест на тему «Щоб світ добрішим став». Діти створювали вітальні листівки з побажанням добра, збирали прислів'я . Презентували та дарували свої колективні роботи учням інших класів та присутнім педагогам.
Найкращих та найактивніших учасників Тижня толерантності відзначено дипломами шкільного рівня на загальношкільній лінійці.
Виходячи із зазначеного вище,
НАКАЗУЮ:
1. Визнати роботу вчителів початкових класів на достатньому рівні щодо проведення Тижня толерантності.
2. Відзначити належну роботу вчителів Анастасин І.І., Ільницької М.О. Білинської Н.О. та заступниці директора школи з виховної роботи Матківської О.В.
3. Заступниці директора школи з виховної роботи Матківській О.В. продовжити контроль за підготовкою і проведенням предметних тижнів.
4. Висвітлити звіт про проведення Тижня української писемності та мови на
сайті школи та на офіційній сторінці у соціальній мережі. (О.Матківська). 5.Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Директор школи: Михайло Трийцятник
З наказом ознайомлена: О.Матківська
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
__________________________________________________________________________________________
НАКАЗ
06. 12. 2021 року № 139-О
Про підсумки проведення
Тижня доброчесності
Відповідно до листа МОН № 4/206-21 від 18.11 2021 «Про проведення Тижня доброчесності» , плану роботи школи, Положення про академічну доброчесність у Матківському ЗЗСО І-ІІ ст. – ЗДО , затвердженого наказом по школі № 37-О від 28.04 2021, з 29 листопада по 3 грудня в нашому закладі освіти пройшов Тиждень доброчесності. Головною метою Тижня було ознайомлення учнів з поняттями “доброчесність“, «недоброчесність», надання базових знань про корупцію та її негативні наслідки.
У 5 класі класним керівником Цапом І.С. був проведений «Магічний урок доброчесності». Мета уроку: актуалізувати серед учнів знання з етики та доброчесності. Спонукати до доброчесної поведінки в повсякденному житті. На уроці учні говорили про таку важливу тему як доброчесність. Що це таке, і чому важливо у нашому житті дотримуватись принципів доброчесної поведінки. Розіграли ситуативну гру, під час якої розмірковували, що таке “позитивні вчинки», а що таке «негативні вчинки». Створювали «хмару слів» про дотримання правил і законів, навіть якщо тебе ніхто не бачить.
«Добро починається з тебе» - виховний захід, який пройшов у 6 класі під керівництвом класного керівника Комарницької Л.Й.. Мета заходу: допомогти учням осягнути, що значить бути добрим, що лежить в основі доброти, доброго вчинку, славлячи добро в людині, її справах і ставленні до інших, розвивати в учнів бажання робити добро, формувати в підростаючого покоління моральні чесноти, шляхетність, почуття милосердя, виховувати морально-етичні норми життя. Під час заходу учні виготовили «Планету доброти» , а також прослухали легенду «Про добро і зло».
Урок-квест на тему «Конфлікт інтересів» пройшов у 7 класі (класний керівник Малетич О.В.). Під час квесту учні розглядали різні ситуації поширення та вирішення конфліктів. Робили вправу «Асоціативний кущ» з словом «конфлікт», а також провели гру «Чарівна квітка», на якій писали слова ввічливості та доброти.
Класний керівник 8 класу Трийцятник Г.М. провела тренінг «Що таке корупція?» Під час тренінгу учні ознайомились з поняттям «корупція», які є види корупції та наслідки корупції. Розігрували різні ситуації, а також переглядали відео «Що таке корупція». Ознайомилися з системою антикорупційних органів. Після тренінгу учні зрозуміли що корупція-це негативне явище.
Учні 9 класу із вчителем історії і правознавства Зубковичем Й.Т. розглянули законодавчу базу боротьби із корупцією, структуру антикорупційних органів та їх роботу.
В початкових класах на прикладах народних казок вчителі розповідали про добро і зло , нечесну поведінку, хабарництво, корупцію тощо.
Виходячи із зазначеного вище,
НАКАЗУЮ:
1. Визнати, що Тиждень доброчесності проведено на належному рівні.
2. Заступнику директора з виховної роботи Матківській О.В.:
2.1. Провести у другому півріччі просвітницько-профілактичні заходи з педагогами, батьками, учнями щодо роз’яснення основних причин, доброчесності та недоброчесності в освітньому середовищі та оволодіння практичними методами оперативного реагування, запобігання недоброчесним ситуаціям.
2.2. Невідкладно інформувати адміністрацію школи, класних керівників, батьків про випадки недоброчесності.
2.3. Впродовж ІІ семестру 2021 – 2022 навчального року організувати у закладі освіти проведення заходів щодо попередження недоброчесності.
3. Класним керівникам 1-9 класів проводити з учасниками освітнього процесу виховну роботу із запобігання та протидії випадків недоброчесності, інформаційно-просвітницькі заходи.
4. Практичному психологу Трийцятник Г.М. :
4.1. Надавати педагогам школи допомогу з питань підготовки та проведення занять щодо профілактики випадків недоброчесності в учнівському середовищі.
4.2. Провести інформаційно-просвітницьку роботу з батьками та законними представниками дітей, схильних до недоброчесної поведінки.
5. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з виховної роботи О.Матківську.
Директор: Михайло Трийцятник
З наказом ознайомлені: О.Матківська Г.Трийццятник
Л.Комарницька