АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ ІНКЛЮЗИВНОГО КЛАСУ
- Вивчення нормативно-правової бази та організаційно-методичного забезпечення інклюзивного навчання.
- Оцінка можливостей закладу для організації навчання дитини з особливими освітніми потребами.
- Створення нормативно-правового та методичного забезпечення впровадження інклюзивної освіти на рівні закладу освіти.
- Організувати зарахування учня з ООП до закладу освіти згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти (наказ МОН від 16.04.2018 № 367).
- . Батьки дитини з ООП звертаються до закладу освіти, пишуть заяву та додають до неї витяг ІРЦ про комплексну оцінку дитини.
- Підготувати заклад освіти, зокрема повідомити засновника, сформувати запити на додаткове фінансування, адаптувати освітнє середовище, підготувати кадри / знайдіть фахівців для проведення корекційно-розвиткових занять.
- Керівник закладу освіти дає подання до органу управління освітою щодо погодження організації інклюзивного навчання в його закладі.
- Орган управління освітою дає лист-погодження або наказ про це.
- За необхідності в штатний розпис закладу потрібно внести зміни, наприклад, ввести додаткові ставки асистентів вчителів чи вчителів-дефектологів.
- Керівник закладу освіти видає наказ щодо створення класу або класів з інклюзивним навчанням, щодо затвердження положення про команду психолого-педагогічного супроводу в закладі освіти, про склад цієї команди.
- Організувати інклюзивний освітній процес, зокрема спланувати його, підготувати документи і методичне забезпечення, організувати команду психолого-педагогічного супроводу, налагодити співпрацю з батьками, розробити індивідуальну програму розвитку, а за потреби — індивідуальний навчальний план.
- Здійснити самооцінювання якості інклюзивного навчання як елемента внутрішньої системи забезпечення якості освіти. Також внести зміни до Положення про внутрішню систему, врахувавши інклюзію як наскрізний компонент, внести відповідні зміни до Стратегії розвитку закладу освіти та Річного плану роботи закладу. Добрати або скорегувати інструментарій, методи збору інформації для самооцінювання, проаналізувати результати самооцінювання і реалізації прийнятих рішень.