Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
НАКАЗ
05.04 2022 року №23-О
Про врахування в роботі методичних
рекомендацій «Перша психологічна
допомога. Алгоритм дій»
Відповідно до листа МОНУ від 04.04 2022 року № 1/3872 – 22 «Про врахування в роботі методичних рекомендацій «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій», з огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану згідно з Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» Міністерство освіти і науки України видало методичні рекомендації для педагогічних працівників, практичних психологів, соціальних педагогів закладів освіти «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій».
Війна в Україні стала стресом для усіх учасників освітнього процесу. За таких умов істотно зростає роль психологічної служби системи освіти, роль кожного педагога , які мють має забезпечувати своєчасне і систематичне надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань функціонування системи освіти. Саме педагогічна діяльність покликана навчити дитину жити в мирі із самим собою та з іншими, вступати у взаємостосунки із світом так, щоб життя приносило задоволення. Система освіти має значні можливості для допомоги учасникам освітнього процесу.
Виходячи із зазначеного вище,
НАКАЗУЮ:
-
Педагогічним працівникам, практичному психологу Трийцятник Г.М. враховувати в роботі в умовах воєнного стану такі нормативні документи:
-
Закон України «Про освіту» та Положення про психологічну службу у системі освіти України, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 22.05.2018 № 509, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 31 липня 2018 р. за № 885/32337.
-
Методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій», відповідно до листа МОНУ від 04.04 2022 року № 1/3872 – 22 «Про врахування в роботі методичних рекомендацій «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій».
-
Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступницю директора школи Матківську О.В.
Директор ЗЗСО: Михайло Трийцятник
Ознайомлені: О.Матківська Г.Трийцятник
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
НАКАЗ
04.04 2022 року №22-О
Про роботу психологічної
служби в умовах воєнного стану
Відповідно до листа відділу освіти, культури, молоді та спорту Козівської сільської ради від 04.04 2022 року «Про роботу психологічної служби в умовах воєнного стану» та внаслідок військової агресії росії в Україні склалася складна соціально-політична ситуація, у зв’язку з цим, суттєво підвищується роль та значення професійної діяльності практичних психологів.
Враховуючи сказане вище,
НАКАЗУЮ:
-
Практичному психологу Трийцятник Г.М.:
1.1. посилити роботу та внести корективи у плани роботи ;
-
організувати проведення індивідуальної і групової психологічної допомоги учням, батькам і всім ВПО, які її потребують;
-
брати участь в онлайн - семінарах з тематик «Психологія травми та травмуючих переживань», «Психологічна допомога постраждалим на етапах переживання психотравми», «Практичні методи і прийоми в роботі з травматичними переживаннями та станами» (додаток 1, додаток 2 ).
-
організовувати круглі столи, ZOOM - конференції для педагогічних працівників, які працюють з учнями – переселенцями;
-
вести «Журнал психологічних консультацій»;
-
кожного місяця, до 15 числа, надсилати на електронну адресу відділу освіти , культури, молоді та спорту Козівської сільської ради звіт виконаної роботи ( у довільній формі).
-
Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступницю директора школи Матківську О.В.
Директор ЗЗСО: Михайло Трийцятник
Ознайомлені: О.Матківська Г.Трийцятник
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
____________________________________________________________________________________
Наказ
08.06 2021 51-О
Психологічна служба в закладі освіти здійснювала свою роботу відповідно статей 21, 22, 57 Закону України «Про освіту», Наказу Міністерства освіти України «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України» № 616 від 02.07.2009 р., Етичного кодексу психолога, наказів по школі, рішень педагогічних рад, чинного законодавства.
Практичним психологом у закладі освіти працює 9 років Трийцятник Галина Миколаївна, спеціаліст І кваліфікаційної категорії.
В 2020-2021 н. р. практичний психолог школи працювала над вивченням психологічної готовності дітей 6-7 річного віку до навчання. В результаті обстеження учнів 1-го класу була вивчена їхня готовність до шкільного навчання та надано практичну допомогу вчителям 1-го класу з питань корекції пізнавальних процесів дітей з різними рівнями розвитку. Галиною Миколаївною надавалась консультативно-методична допомога батькам з питань вікових особливостей учнів-першокласників, п’ятикласників, адаптації дитини до нових умов. Така робота сприяла тому, що деякі діти з низьким рівнем розвитку готовності до школи на кінець закінчення навчального року виявили належний рівень знань і вмінь.
Діагностична робота по вивченню особливостей адаптації учнів при переході з молодшої ланки на предметне навчання проводилась у п’ятому класі. При обстеженні використовувались такі методи як спостереження, бесіда, анкетування (вивчення мотивації), соціометрія (вивчення мікроклімату в класному колективі), методика «Дерево» тощо.
Класному керівнику 5-го класу Комарницькій Л.Й. надано практичні рекомендації щодо вікових особливостей учнів даного віку та оптимізації освітнього процесу.
Трийцятник Галиною Миколаївною проводилась
-
корекційна робота з учнями , схильними до правопорушень, та які знаходились у кризовій ситуації;
-
профілактична робота по формуванню в учнів умінь протистояти негативним впливам;
-
вміння робити свідомий вибір здорового способу життя;
-
профорієнтаційна робота з учнями старших класів.
Протягом року надавалась консультативно-методична допомога вчителям, батькам з питань виховання дітей та створення психологічних умов для їх розвитку.
В процесі підготовки до атестації вчителів практичним психологом вивчалась оцінка професійної діяльності загальної культури, моральних якостей вчителів, що атестуються (очима учнів старших класів, батьків, вчителів). Галиною Миколаївною проводилась постійно психодіагностична робота з учнями «групи ризику, індивідуальні бесіди та корекційно-відновлювальна робота.
Превентивний напрямок діяльності практичним психологом здійснювався переважно через просвітницькі заходи, соціально-психологічні моніторинги та корекційно-розвивальні заняття. Нею проводилась з учнями індивідуальна, профілактична, роз’яснювальна робота, заведені індивідуальні облікові картки, проводився облік та аналіз стану роботи з дітьми, що потребують підвищеної педагогічної уваги.
Профілактика правопорушень серед неповнолітніх включає також роботу по запобіганню конфліктів в учнівському середовищі. В цьому плані практичним психологом вивчаються взаємовідносини між учнями методом соціометрії ; проводились заняття та бесіди наступної тематики: тренінгове заняття по формуванню навичок спілкування та регулювання конфліктної поведінки «Ми – дружний клас!» ( 5 клас); година психолога «Культурна людина в конфліктній ситуації» (6 клас), «Вчимося розуміти та поважати інших» (8 клас), «Спілкування - це здорово» (9 клас), «Подолання конфліктів в учнівському середовищі» ( 7 клас) тощо. Галина Миколаївна у 5 і 6 класах проводить уроки з практичної психології ( по 1т. год).
Превентивна робота передбачала заходи з підвищення психологічної культури в навчальному закладі і сім’ї. Просвітницька робота з учнями включала в себе заходи, метою яких є формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя, профілактику тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, СНІДу, суїциду, насилля серед неповнолітніх, булінгу та мобінгу. Проводилось
-
анонімне анкетування за анкетою «Булінг в учнівському середовищі», 3-9 класів;
-
анкетування 7-9 класи «Здоровий спосіб життя, тютюнопаління та алкогольна залежність»;
-
тренінгове заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі»;
Важливе місце займає психологічне консультування, що включає у себе консультації всіх учасників освітнього процесу..
Психологічне консультування з учнями проводилося з наступних питань: труднощі у спілкуванні з однолітками, професійний вибір, розвиток здібностей і нахилів, труднощі у навчанні, низька навчальна мотивація, ознайомлення з результатами досліджень, взаємини з однокласниками.
Психологічне консультування з педагогами проводилося з наступних питань: результати психологічних досліджень, робота з дітьми девіантної поведінки, низька успішність учнів, відсутність мотивації, професійний вибір учнів 9 класу, адаптаційні проблеми учнів 1, 5 класів, пропуск навчальних занять, відвідування учнів вдома ( за згодою батьків), проблемна поведінка дітей, робота з особливими учнями та батьками, психологічний супровід батьків та педагогів. Тренінг з педагогами «Формування безпечного освітнього простору, запобігання булінгу та мобінгу в Новій українській школі».
Проте в роботі практичного психолога є ряд недоліків:
-
до практичного психолога недостатньо часто звертались за допомогою школярі у вирішенні особистих проблем;
-
ще не в повній мірі психологічна служба працювала з вчителями -предметниками щодо вивчення обдарованих учнів та роботи з ними;
Виходячи із сказаного вище,
НАКАЗУЮ:
1. Практичному психологу Трийцятник Г.М.:
1.1. надалі надавати консультативно-методичну допомогу всім учасникам освітнього процесу з питань навчання, виховання і розвитку учнів;
1.2 проводити просвітницько-пропагандистську роботу з підвищення психологічної культури в школі та у сім’ї; превентивне виховання з метою формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я: профілактика алкоголізму, наркоманії, ВІЛ-інфекції і злочинності; психолого-педагогічну діагностику готовності учнів до навчання та сприяти їх адаптації до нових умов освітнього процесу; психологічну діагностику і психолого-педагогічну корекцію девіантної поведінки учнів. Постійно
1.3. систематично вивчати психофізичний розвиток учнів, мотиви їх поведінки і діяльності з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, створювати умови для саморозвитку та самовиховання учнів, розробляти та впроваджувати розвивальні, корекційні програми навчально-виховної діяльності з урахуванням індивідуальних, гендерних, вікових особливостей учнів. Постійно
2. Класним керівникам та вчителям початкових класів враховувати позитивні результати, отримані після корекційно-відновлювальних та розвивальних занять з учнями для підвищення їх результативності навчання . Постійно
3.Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора школи з виховної роботи.
Директор закладу освіти: Михайло Трийцятник
Ознайомлена: Г.Трийцятник