Правила внутрішнього розпорядку для учасників освітнього процесу
Положення
Загальні положення
Дане Положення розроблено відповідно до ст. 2, ст.26, п.1. ст. 53, ст.54 Закону України «Про освіту», п.1.ст.22, ст.38 Закону України «Про загальну середню освіту», Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669, Статуту школи та інших нормативно-правових актів, що регламентують вимоги до встановлення належного порядку роботи та створення безпечних умов для учнів і працівників школи, а також виключення можливості проникнення сторонніх осіб, порушення санітарно-епідеміологічного стану, виносу службових документів, матеріальних цінностей та інших порушень встановленого порядку.
Контрольно-пропускний режим– сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, проїзду транспортних засобів, внесення (винесення), ввезення (вивезення) майна на територію (з території) школи. Пропускний режим у будівлі передбачає комплекс заходів, спрямованих на підтримання та забезпечення діяльності школи; визначає порядок пропуску учасників освітнього процесу та відвідувачів.
2.1.Охорона приміщень школи забезпечується сторожами відповідно до їх посадових інструкцій і функціональних обов’язків;
2.2. Відповідальність та контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщення школи покладається на:
— керівника закладу (або особу що виконує його обов’язки);
— заступників;
— завідувача адміністративно-господарчої частини;
— чергового адміністратора;
— сторожів
2.3. Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для працівників, які постійно або тимчасово працюють, учнів та їх батьків, юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території школи.
2.4. З метою ознайомлення відвідувачів з пропускним режимом і правилами поведінки це Положення розміщується на інформаційних стендах у приміщенні школи та на офіційному веб-сайті.
Порядок проходу в будівлю школи.
3.1. Пропускний режим у будівлю, а також відчинення/зачинення дверей забезпечують чергові сторожі. Центральний вхід закритий у робочі дні з 8:40 до 12:10, а у вихідні та святкові неробочі дні — постійно.
Контрольно-пропускний режим для учнів
Учні школи проходять у будівлю через центральний вхід.
Початок навчальних занять о 8:30 .
Учні зобов’язані прибути до школи не пізніше 8:20.
Виходити за територію школи учням до закінчення освітнього процесу дозволяється лише на підставі заяви батьків та дозволу класного керівника, медичної сестри або представника адміністрації.
Вихід учнів на уроки фізичної культури, екскурсії чи з інших підстав відбувається організовано та в супроводі педагогічного працівника.
Учні, які відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються до занять згідно з розкладом, у супроводі відповідального керівника, тренера, вчителя.
Під час канікул учні допускаються до приміщення школи згідно з планом заходів з учнями на канікулах, затвердженим директором.
Учні мають право знаходитися в будівлі школи після уроків або позаурочних заходів у присутності педагогічних працівників.
У разі запізнення учні допускаються до уроку з відома чергового адміністратора/класного керівника, які інформують про це батьків.
Категорично забороняється: приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні, легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю, будь – які предмети, що не використовуються в освітньому процесі; куріння тютюнових виробів, розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у приміщенні та на території школи; вчиняти дії, що порушують громадський порядок.
Контрольно-пропускний режим для працівників школи:
Учителі школи приходять на роботу не пізніше ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.
Учителі перших класів приходять із розрахунку часу, необхідного для зустрічі дітей біля входу та супроводу їх до класу, але не пізніше 8:00 . По закінченні занять вчитель передає дітей батькам (особам, що їх замінюють), які їх зустрічають.
Адміністрація та вчителі зобов’язані заздалегідь попередити чергових сторожів про час запланованих зустрічей з батьками.
Усі інші працівники приходять на роботу відповідно до графіку, затвердженого директором.
Категорично забороняється: приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні, легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю; куріння тютюнових виробів, розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у приміщенні та на території школи; вчиняти дії, що порушують громадський порядок.
Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) здобувачів освіти:
Батьки (особи, які їх замінюють) учнів проходять до будівлі через центральний вхід.
Батьки (особи, які їх замінюють) учнів проходять у будівлю при наявності документів, що посвідчують їх особу. Документ пред’являється в розгорнутому вигляді чи передається черговому для проведення відповідного запису в «Журналі обліку відвідувачів». Батьки повідомляють ім’я, по батькові та прізвище вчителя або адміністратора, до якого вони направляються, а також прізвище, ім’я своєї дитини, клас в якому вона навчається. Черговий з’ясовує мету приходу і пропускає в приміщення з дозволу працівника, до якого вони прийшли.
Батьки (особи, які їх замінюють) зустрічаються з учителями виключно після уроків, в екстрених випадках під час перерви.
Учителі зобов’язані заздалегідь попередити чергових про прихід батьків, а також про час та місце проведення зустрічі.
Прохід батьків (осіб, які їх замінюють) у заклад освіти з особистих питань до адміністрації можливий за умови попередньої домовленості/запису з представниками адміністрації, про що чергового інформують заздалегідь.
У випадках незапланованого приходу батьків (осіб, які їх замінюють) учнів, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю тільки з дозволу адміністрації.
Батьки, які супроводжують або зустрічають своїх дітей, знаходяться у вестибюлі школи в межах поста чергового.
Батькам (особам, які їх замінюють) забороняється:
Відволікати педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків;
Приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні, легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крім осіб, яким в установленому порядку дозволено зберігання та носіння табельної зброї і інших засобів); куріння тютюнових виробів, розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв в приміщенні та на території школи; вчиняти дії, що порушують громадський порядок;
Проходити до школи з великогабаритними сумками чи валізами;
Приходити до школи в стані сп’яніння;
Приходити з дитячими колясками, домашніми тваринами.
Контрольно-пропускний режим для відвідувачів школи:
Відвідувачі проходять в будівлю через центральний вхід;
Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують школу за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує повноваження, за погодженням з адміністрацією закладу освіти та записом в «Журналі обліку відвідувачів»;
Посадові особи, які прибули з перевіркою, пропускаються при пред’явленні службового посвідчення з обов’язковим повідомленням адміністрації та відповідною реєстрацією у «Візитаційній книзі»;
Групи осіб, які відвідують заклад освіти для проведення і участі у заходах (семінарах, конференціях тощо), допускаються в приміщення за погодженням директора;
У разі виникнення конфліктних ситуацій, пов’язаних з допуском відвідувачів до будівлі закладу освіти, сторож, черговий адміністратор діють відповідно до посадових інструкцій та окремих доручень директора.
Контрольно-пропускний режим для автотранспортних засобів:
Допуск без обмежень на територію закладу освіти дозволяється автомобільному транспорту екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі ГУ ДСНС, поліції.
Стоянка автомобільного транспорту (в т.ч. працівників школи) на території школи категорично заборонено, крім випадків, зазначених вище.
Правила поведінки відвідувачів у школі.
Відвідувачі, які перебувають у приміщенні школи зобов’язані:
Дотримуватися встановленого порядку та норм поведінки в громадських місцях;
Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та технічного персоналу, здобувачів освіти та інших відвідувачів;
Не створювати перешкод належному виконанню адміністрацією, вчителями, працівниками їх службових обов’язків;
Бережливо ставитися до комунального майна, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні закладу освіти;
При вході до будівлі відвідувачі, які мають при собі засоби фото-,аудіо- та відеофіксації; комп’ютерну та оргтехніку, зобов’язані зареєструвати технічні засоби у чергового – з метою контролю винесення матеріальних цінностей з будівлі школи.
Відвідувачам забороняється:
Перебувати в приміщенні школи без погодження з адміністрацією закладу;
Виносити з приміщення документи, надані для ознайомлення;
Знімати зразки документів зі стендів, а також розміщувати оголошення та рекламу;
Приносити в приміщення алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю;
Курити тютюнові вироби в приміщенні та на території закладу освіти;
Вчиняти дії, що порушують громадський порядок;
Приходити до школи в стані сп’яніння;
Приходити з дитячими колясками, домашніми тваринами, товарами для продажу, а також в брудному одязі та з великогабаритними речами (крім робітників, які виконують будівельні та ремонтні роботи в закладі);
Факти порушень громадського порядку і завдані збитки приміщенню фіксуються в установленому порядку особами, які здійснюють пропускний режим.
У разі виникнення загрози життю та здоров’ю учасникам освітнього процесу, заподіянню шкоди майну закладу освіти, сторожі повинні негайно скористатися «тривожною кнопкою» для виклику групи швидкого реагування
Порядок пропуску представників засобів масової інформації.
Працівники засобів масової інформації пропускаються в будівлю школи за акредитаційними посвідченнями/картками тимчасової акредитації при наданні редакційного посвідчення та за погодженням Київської міської державної адміністрації.
Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій або ліквідації аварійної ситуації.
Пропускний режим до будівлі школи на період надзвичайних ситуацій обмежується.
Порядок евакуаціїучнів, працівників, і відвідувачів з приміщень та порядок їх охорони.
За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу та відвідувачі евакуюються з будівлі згідно з планами евакуації, що знаходяться на кожному поверсі в приміщенні школи та затвердженими інструкціями.
Правила внутрішнього розпорядку
І. Загальні правила
1.1. Учні приходять у школу за 15 хвилин до початку занять за розкладом.
1.2. Учні школи вітаються з персоналом, вчителями та іншими дорослими.
1.3. Приходити до школи необхідно в чистій, випрасуваній одежі ділового стилю та чистому взутті, з охайною зачіскою.
1.4. Черговий адміністратор або педагог-організатор у разі порушення вимог пропонують привести себе в належний вигляд. Зауваження фіксують у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня. Неохайний учень отримує попередження, про що його батьків інформує класний керівник.
1.5. Відвідування навчальних занять, бібліотеки, їдальні школи у верхньому одязі не дозволяється.
1.6. Учням заборонено приносити до школи не потрібні для занять речі.
1.7. Користування мобільними телефонами під час проведення уроку суворо забороняється. Телефон повинен бути вимкнений або у беззвучному режимі. При неодноразовому порушенні цієї вимоги телефон забирається і передається батькам учня у той же день.
1.8. Пропуски учнем навчальних занять з поважної причини підтверджуються необхідними документами.
1.9. Учням заборонено без дозволу заходити до навчальної частини та інших кабінетів школи, де працює адміністрація школи.
1.10. Усі школярі зобов’язані берегти шкільне майно, зелені насадження на території школи, бережливо поводитися зі своїми речами та речами товаришів.
1.11. Учні школи зобов’язані дбайливо ставитися до роботи технічного персоналу школи, зберігати чистоту й порядок у туалетних кімнатах, коридорах, виконувати санітарно-гігієнічні правила.
1.12. У разі навмисного пошкодження шкільного майна батьки учня зобов’язані відшкодувати матеріальні збитки.
1.13. Суворо забороняється тютюнопаління в школі та на її території.
ІІ. Поведінка учнів на уроках
2.1. Після першого (08.27) дзвоника учень школи займає своє місце в класі, готує необхідні для уроку речі.
2.2. Запізнення учнів на заняття фіксуються у журналі щоденного контролю та у щоденнику учня.
2.3. Директора, завуча, учителя учителі зустрічають вставанням.
2.4. За кожним учнем класу на заняттях закріплюється постійне робоче місце. Учень має право пересідати на інше тільки з дозволу вчителя.
2.5. Під час уроку учневі необхідно дотримуватися дисципліни й порядку, не залишати після себе сміття, папір на столах, підлозі.
2.6. Після закінчення заняття учні встають після слів учителя «Урок закінчено». Виходити з класу слід спокійно, тільки з дозволу вчителя.
2.7. На уроки фізкультури учні з’являються у спортивній формі відповідно до сезону. Для переодягання у спортивному залі функціонують роздягалки.
2.8. Підручники школяра мають бути акуратно обгорнуті. У них не можна загинати сторінки, робити підкреслення, виривати сторінки та ін. Псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.9. Зошити учні ведуть чисто, охайно, у відповідності з вимогами орфографічного режиму, підписи мають відповідати встановленим зразкам.
2.10. Кожен учень 2-11-го має щоденник єдиного зразка, в якому охайносиньою пастою або чорнилом ведуться відповідні записи.
2.11. У разі порушення дисципліни учнем школи класний керівник інформує його батьків. Неодноразове порушення учнем дисципліни тягне за собою виклик до школи батьків та впровадження проти батьків відповідних дій, встановлених законодавством.
2.12. Учням школи не дозволяється самовільно школу до закінчення навчальних занять, це розглядається як порушення дисципліни.
2.13. У разі захворювання учень відвідує медпункт, за показниками отримує звільнення від занять, інформує про це класного керівника та чергового адміністратора і тільки потім залишає школу.
2.14. Спілкування зі старшими, однолітками має бути виваженим, привітним і доброзичливим. Учень не повинен допускати принизливі й образливі вислови, вживати ненормовану лексику та ін.
2.15. Зі школи учні виходять спокійно, дотримуючись порядку.
2.16. Після закінчення занять та позаурочних заходів учні не мають права знаходитись у приміщенні школи без нагляду педагогічних працівників.
ІІІ. Поведінка учнів під час перерв
3. Заборонено під час руху коридорами вживати їжу, напої, штовхатися, розмахувати руками, галасувати. Вживання їжі учнями дозволяється тільки у шкільній їдальні.
ІV. Поведінка учнів поза школою
4.1. Учень школи зобов’язаний бути ввічливим, коректним і доброзичливим, проявляти витримку й розуміння у стосунках.
4.2. Бути уважним до дорослих, маленьких дітей і літніх людей.
4.3. Дотримуватися правил дорожнього руху та поведінки в міському транспорті, громадських місцях.
4.4. Дбайливо ставитися до природи.
4.5. Забороняється вживання алкогольних напоїв.
4.6. Учень школи повинен дотримуватися мовного етикету, не дозволяти нецензурних висловлювань.
4.7. Перебування без дорослих у місцях відпочинку, прогулянки містом тощо для учнів 9-х класів дозволяються до 22 години.
Вимоги до зовнішнього вигляду школярів
Демократичний підхід до зовнішнього вигляду школяра передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє учневі реалізувати свою індивідуальність і неповторність. Але учень школи повинен мати відповідний зовнішній вигляд.
5.1. Кожен учень зобов’язаний з’явитися до школи чистим і охайно одягненим. Одяг повинен бути охайним, у ньому виключаються яскраві тони й орнаменти.
5.2. На уроки фізкультури і заняття спортивних секцій учні приходять у спортивній формі.
5.3. На уроках трудового навчання учні повинні бути у спецодязі (халат – хлопці, косинка, фартух – дівчата).
Дані правила внутрішнього розпорядку є обов’язковими для виконання всіма учнями школи.
ПЕРЕЛІК ЗАБОРОНЕНОГО
Учні повинні:
► не пропускати заняття без поважної причини, у разі наявності поважної причини не залишати навчальний заклад без узгодження з класним керівником, черговим адміністратором;
► не запізнюватися на уроки;
► не порушувати дисципліну під час навчальних занять та виховних заходів, на перервах, не залишати кабінет (спортивну залу, актову залу тощо) без дозволу педагога;
► не припускатися дій, у тому числі — у формі висловлень, що порушують права працівників закладу, а також інших учасників навчально-виховного процесу;
► не розв’язувати будь-які конфліктні ситуації шляхом насильства, не з’ясовувати особистісні, неформальні стосунки один з одним без присутності педагогічних працівників закладу;
► не виходити за межі шкільної території протягом навчального дня;
► не використовувати мобільні телефони, фотоапарати та іншу індивідуальну техніку під час навчально-виховного процесу, якщо цього не потребує зміст заняття, дозволено вчителем;
► не вживати і не розповсюджувати наркотичні, токсичні тощо препарати, тютюн та алкоголь у приміщенні навчального закладу та на його території, поза нею;
► не використовувати піартехнології у будь-яких видах та формах на підтримку або засудження політичних партій, релігійних течій, конфесій, угрупувань тощо, зокрема — молодіжних, у навчальному закладі та його території;
► не приносити до школи колючі, ріжучі, хімічні речовини, сірники, запальнички, петарди;
► не заходити у верхньому одязі до навчальних кабінетів, їдальні, бібліотеки, не носити зайві прикраси, аксесуари не повинні відволікати навколишніх від занять.
Під час уроку категорично забороняється:
► виходити з учбового кабінету;
► ходити по кабінету;
► з’ясовувати стосунки з однокласниками;
► відволікати інших;
► займатися сторонніми справами, які не стосуються уроку;
► користуватися мобільними телефонами.
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ВНУТРІШКІЛЬНОГО РОЗПОРЯДКУ
Учні, що припустилися порушень, визначених даними Правилами внутрішкільного розпорядку, можуть бути притягнені до відповідальності громадського, адміністративного характеру на шкільному рівні, у разі потреби — у присутності батьків (осіб, що їх замінюють), із залученням фахівців спеціальних установ, служб, організацій, з якими взаємодіє навчальний заклад. У випадку, якщо притягнення до відповідальності виходить за межі компетенції установи освіти, учень притягується до відповідальності іншими уповноваженими органами, зокрема — за поданням заступника директора з виховної роботи школи
VІ. Заохочення за успіхи.
Успіхи школярів, їхні досягнення в навчальній, інших галузях діяльності заохочуються в обов’язковому порядку.
До учнів закладу можуть бути застосовані різні форми заохочень:
— за активну участь в окремих шкільних, позашкільних заходах, сумлінне виконання громадських доручень тощо – у вигляді запису-подяки у щоденнику;
— за активну участь у житті класу та школи, у роботі гуртків, секцій, студій тощо, роботі органів шкільного самоврядування, активну участь у благоустрої навчального закладу тощо – нагородження грамотою шкільного рівня (на підставі рішення Ради школи за поданням класного керівника, керівників гуртків, секцій, студій тощо);
— за особливі успіхи у навчанні, спортивні досягнення, участь у роботі Малої академії наук, участь у інтелектуально-творчих конкурсах та турнірах різного рівня – нагородження грамотою шкільного рівня (на підставі рішення Ради школи за поданням класного керівника, учителя-предметника тощо);
— за особливі успіхи у навчанні, високі спортивні досягнення, досягнення у роботі Малої академії наук, в інтелектуально-творчих конкурсах та турнірах різного рівня;
— за здобуття призового місця (І-ІІІ) на ІІ-III етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, за високі досягнення в роботі Малої академії наук, перемогу у ІІ-ІІІ етапах інтелектуально-творчих конкурсів та турнірів – нагородження грамотою районного та регіонального рівнів, пам’ятними подарунками тощо (за поданням Ради навчального закладу);
— за високі досягнення у навчанні – нагородження Похвальним листом (3-8, класи), отримання свідоцтва про здобуття базової загальної середньої освіти з відзнакою (9 клас), отримання свідоцтва про здобуття загальної середньої освіти особливого зразку, (за умови відповідності результатів змісту вимог нормативних документів);
— за особливі успіхи у вивченні окремих предметів – нагородження Похвальною грамотою (9клас) (за умови відповідності результатів змісту вимог нормативних документів);
— за високі навчальні досягнення, результативність участі в олімпіадах, інтелектуально-творчих конкурсах, турнірах тощо, які сприяють позитивному іміджеві навчального закладу, підвищенню його рейтингу на рівні району, регіону, Всеукраїнському та міжнародному рівнях – відзначення премією відповідно до вікової категорії учня (на підставі рішення Ради школи, за підтримки адміністрації закладу та батьківської громадськості).
— інші форми заохочень на підставі рішення Батьківської ради закладу (нагородження пам’ятними подарунками, окремими преміями тощо).
Заохочення учнів відтворюються в їхніх особових справах класним керівником по закінченні навчального року.
VІІ. Правила внутрішнього розпорядку для батьків учнів (осіб, що їх замінюють).
7.1. Права батьків (осіб, що їх замінюють).
Батьки та особи, що їх замінюють, мають право:
— брати участь у роботі органів державно-громадського самоврядування шкільного рівня (батьківському комітеті, Батьківській раді, Раді школи, конференції), інших рівнів – районного, міського, регіонального;
— вносити пропозиції щодо поліпшення якості освітніх послуг у школі, організації навчально-виховного процесу, покращення матеріально-технічної та навчально-методичної бази школи, брати участь у їх реалізації на благодійних началах;
— звертатися до педагогічних працівників навчального закладу в індивідуальному порядку, колективній формі щодо вирішення питань навчання, виховання та розвитку дитини, проблем в учнівському колективі;
— отримувати від навчального закладу кваліфікаційної допомоги (інформаційної, консультативної та іншого порядку) щодо дотримання, охорони та захисту прав, свобод та інтересів дитини, членів його сім’ї;
— вимагати дотримання в навчальному закладі громадського порядку, всіх видів безпеки життєдіяльності, всебічно цьому сприяючи.
7.2. Обов’язки батьків (осіб, що їх замінюють).
Батьки та особи, що їх замінюють, зобов’язані:
— неухильно дотримуватись чинного законодавства, зокрема, що діє в сфері освіти;
— знати та дотримуватись положень основних організаційно-правових документів школи (Статуту, Положення про раду школи, Батьківську раду школи та ін.), сприяти їхньому неухильному дотриманню з боку дітей;
— постійно піклуватися про фізичне, психічне, емоційне здоров’я дитини, створювати оптимальні умови для його формування як особистості, для розвитку його індивідуальних здібностей;
— забезпечувати дитині гідне утримання, відповідні умови для навчальних занять, занять за інтересами;
— здійснювати контроль за рівнем організації та якості дозвілля дітей у позаурочний час;
— проводити систематичну роботу з дитиною з метою її безпеки, профілактики травматизму та нещасних випадків, з метою недопущення впливу на дитину негативних соціальних явищ (тютюнопаління, наркоманії, комп’ютерної залежності та ін.);
— систематично відвідувати навчальний заклад для з’ясування питань навчання, виховання і розвитку дитини як в індивідуальному порядку, так і за запрошенням на батьківські збори, на інші заходи, що стосуються взаємодії сім’ї та школи.
7.3. Перелік забороненого.
Батькам (особам, що їх замінюють) забороняється:
— ухилятися від виконання своїх обов’язків, утримання, забезпечення відповідних умов для навчальних занять стосовно дітей;
— перешкоджати відвідуванню дітьми навчальних занять, запобігати розвиткові особистих здібностей дітей, формуванню в них основних компетенцій;
— застосовувати стосовно дітей будь-які форми психічного або фізичного насилля, припускатися жорстокого поводження з дітьми;
— незаконно використовувати дитячу працю, допускати участь дітей у будь-яких торгівельних операціях;
— змушувати дитину брати участь у релігійних заходах, діяльності політичних партій, інших угрупувань тощо;
— перебувати у приміщенні закладу під час навчальних занять без дозволу чергового адміністратора, без супроводу педагогічного працівника (класного керівника);
— з’ясовувати у приміщенні та на території школи будь-які стосунки, непорозуміння, розв’язувати будь-які конфліктні ситуації з дітьми (як власними, так і з тими, що не входять у склад сім’ї) без присутності педагогічних працівників закладу;
— перешкоджати своїми діями навчально-виховному процесу в тому числі – відволікати вчителя від виконання своїх обов’язків для вирішення організаційних, господарчих питань, з’ясування непорозумінь тощо;
— перебувати на території закладу у нетверезому стані, під дією наркотичних, токсичних речовин тощо;
— палити у приміщенні школи, на її території, поряд з територією школи;
— перебувати в осінньо-зимовий період у верхньому одязі в навчальних приміщеннях закладу.
7.4. Відповідальність за порушення.
Батьки (особи, що їх замінюють), які припустилися порушень, визначених даними Правилами внутрішкільного розпорядку, притягуються за поданням керівника або уповноваженого ним працівника до відповідальності в порядку, передбаченому чинним законодавством.
7.5. Заохочення.
До батьків (осіб, що їх замінюють) можуть бути застосовані різні форми заохочень: відзначення подякою, грамотою шкільного рівня — за активну участь у житті класу, за відповідальне ставлення до виховання сина/доньки (за поданням класного керівника); за активну участь у житті школи (за поданням Батьківської ради).
УКРАЇНА
ВІДДІЛ ОСВІТИ ТУРКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Матківський навчально – виховний комплекс
«Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ст.-дошкільний навчальний заклад»
Турківської районної ради Львівської області
82563 с. Матків Турківський район Львівська область matkivskiynvk@ukr.net
___________________________________________________________________
Наказ
31.08 2020 року 55 – О
Про затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку.
На підставі рішення виробничої наради шкільного колективу від 31.08.2020 року “Про затвердження Правил внутрішнього трудового розпорядку”.
НАКАЗУЮ: : 1. Увести в дію з 01.09. 2020 року на 2020-2021 н. р. Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників школи та вважати їх обов’язковим для всіх працівників, допоміжного та технічного персоналів і затвердити Посадові інструкції працівників школи 2. Встановлювати такий час для початку робочого дня нижчезгаданих працівників школи: - прибиральниць з 07. 30 год. до 17.00 год. з перервою в роботі 1 год 30 хв .
– робітника по ремонту обладнання і завгоспа з 8.00 до 17.00 год. з перервою на обід 12.00-13.00 год. – прибиральниця школи-філіалу с. Мохнате з 8.30 до 12.30 год.
3. Нічні сторожі охороняють школу кожної ночі тривалістю 40 тижневих годин (20 т. год. кожен) за графіком, складеним завгоспом школи і затвердженим директором школи. 4. Встановити чергових адміністраторів по школі: - понеділок, вівторок – директор школи; - середа, четвер – заступник директора;
- п’ятниця – першу і другу в місяці директор, третю і четверту – заступник директора. 5.Черговий вчитель розпочинає чергування за 15 хв. до початку уроків і закінчує його через 20 хв. по закінченню останнього уроку. 6. Призначити вчительку Трийцятник Г.М за старшого вихователя, що складає графік вчителів, що супроводжують автобусом “Школярик” учнів школи (до і після уроків). 7. Призначити Ільницьку М. Г. старшим вчителем – адміністратором у школі-філіалі с. Мохнате, який складає і контролює графік чергування вчителів. 8. Встановити час початку робочого дня педагогічних працівників за 10 хв. до початку уроку. 9. Вихователю групи п’ятирічок Комарницькій Л.Й. розпочинати роботу о 8.20 год. і закінчувати о 12.50 год. 10. Практичний психолог Трийцятник Г.М. працює згідно з графіком, затвердженим директором школи. 11. Бібліотекар школи Трийцятник Г.М. працює згідно графіка, затвердженого директором школи з розрахунку 4 год. в день.
12. Вважати основною вимогою для всіх працівників школи розпочинати та закінчувати день із ознайомленням з оголошеннями, що розміщені на стенді “Оголошення” в учительській кімнаті. ‘ 13. Зобов’язати вчителів , що проводять останній урок, перевірити одягненість учнів та забезпечувати порядок під час виходу учнів зі школи й подвір’я школи у зимовий період. 14. Визначити , що перший по списку черговий вчитель несе відповідальність за безпеку учнів під час перерви у приміщенні школи , другий – на території, третій - у шкільній їдальні. 15. На час відсутності у школі директора та його заступника обов’язки адміністратора школи виконує перший за списком черговий вчитель. 16. Даний наказ довести до відома всіх працівників школи.
17. Контроль за виконання даного наказу залишаю за собою.
Директор НВК : М.М Трийцятник
Ознайомлені: С.С. Павлюх Р.І Височанський Й.Т. Зубкович А.О Зубрицька Я.Ю Матківська М.К. Лях О.М. Матковська М.І. Матковська Н.Ю. Павлюх М.Г. Ільницька І.С. Цап М.О. Ільницька І.І. Анастасин Я.В. Рик О.В. Матківська Г.М. Трийцятник Л.Я. Марканич Л.Й. Комарницька П.М. Созанська І.Й. Гніздовська М.І. Легеза І. Й. Матківський В.М. Миньо
Т.М.Чичерська А.О.Змійовська
Н.О.Білинська О.Сідак
Г.Й.Шпилько
О.Малетич