Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 11 чоловік

Батькам

Дата: 17 травня 2021 о 13:25, Оновлено 12 січня 2022 о 12:36
Автор: Рик Я. В.

Дитячі заповіді для батьків, бабусь і дідусів 
Права та обов'язки дітей і батьків: відповідальність за порушення прав  дитини

1.  Дорогі батьки, пам'ятайте, що ви самі запросили мене до — своєї родини. Коли- небудь я залишу батьківську оселю, але до того часу навчіть мене бути людиною. 
2.   У моїх очах світ виглядає інакше, ніж у ваших. Прошу, поясніть мені: що? коли? і чому? - кожен із нас у ньому має робити. 
3.  Мої ручки ще маленькі - не очікуйте від мене досконалості, коли я застилаю ліжко, малюю, пишу або кидаю м'яча. 
4.     Мої почуття ще недозрілі - прошу будьте чутливими до моїх потреб. 
5.   Щоб розвиватися мені потрібне ваше заохочення, а не тиск. Лагідно критикуйте і оцінюйте, але не мене - лише мої вчинки. 
6.    Дайте мені трохи самостійності, дозвольте робити помилки, щоб я на них учився. Тоді я зможу самостійно приймати рішення у дорослому житті. 
7.   Прошу, не робіть усього за мене, бо я виросту переконаним у своїй неспроможності виконувати завдання згідно з вашим очікуванням. 
8.     Я вчусь у вас усього: слів, інтонації голосу, манер. Ваші слова, почуття і вчинки повертатимуться до вас через мене. Тому навчіть мене, будь ласка, кращому. Пам'ятайте, що ми разом не випадково: ми маємо допомагати один одному. 
9.     Я хочу відчувати вашу любов, хочу, щоб ви частіше брали мене на руки, пригортали, цілували. Але будьте уважні, щоб ваша любов не перетворилася на милиці, які будуть заважати робити мені самостійні кроки. 
10.    Любі мої, я вас дуже люблю! Покажіть мені, що ви також мене любите. 


Поради для мам.  

Читає мама з дитиною — книга, Жити - Stock Photo | #185957688
1.   Любіть своє дитя, але не балуйте, не губіть його. 
2.   Виховуйте вдячність у дитині.

3.    Якщо немає зворотної любові на вашу самовідданість -  вважайте, що діти тільки споживають вашу любов 
4.   Будьте другом, але не приятелькою. 
5.   Будьте поруч із дітьми. 
6.   Будьте доброю. 
7.   Учіть дітей думати не про речі, а про справу.


  Поради для тат

Корисні поради татові про виховання дітей

1.  Приділяйте дитині свій час

  • Дитину дуже мало турбує, чи домоглись ви підвищення на роботі, чи придбали новий автомобіль, чи отримали величезну надбавку до заробітної плати. Єдине, що по-справжньому має значення, це ваша любов і прихильність до неї.
  • Незважаючи на напружений робочий графік, батьку важливо щодня присвячувати кілька годин свого часу спілкуванню з дитиною. Можна розмовляти з нею за вечерею або ходити на футбол по неділях.
  • Якщо у вас кілька дітей, важливо намагатися приділяти час кожному з них окремо, щоб ніхто не відчував себе покинутим або обділеним вашою увагою.
  • Якщо ви не можете проводити багато часу зі своїми дітьми, наприклад, відвідувати тривалі спортивні заходи або ходити в кіно, просто виділяйте 10–15 хвилин для щоденних підбадьорливих бесід з ними, сповнених розуміння та підтримки.

2. Будьте поруч з дітьми у важливі, особливі для них дні

  • Намагайтесь бути присутнім на заходах в особливі дні вашої дитини, наприклад, на церемонії її нагородження, в перший день у школі або на щорічних спортивних змаганнях. Ваша присутність додасть дитині додаткової впевненості у собі.
  • Діти пам'ятають такі дорогоцінні моменти все життя, адже ваша присутність має дуже важливе значення для них.

3. Давайте дитині уроки моралі

  • Щоразу, коли ваша дитина вчиться чогось нового в житті, наприклад, кататись на велосипеді, малювати, чистити зуби або користуватись туалетом, допомагайте їй у цьому дивовижному процесі навчання.
  • Як батько ви можете навчити вашого сина голитись або дотримуватись особистої гігієни.
  • Деякі уроки ви можете давати дитині разом зі своєю дружиною, разом навчати її моральних цінностей і принципів, щоб дитина поважала інших людей і правильно поводилась у суспільстві.
  • Допомагайте дитині вчитись на своїх помилках. Коли вона робить їх, виправляйте її та спокійно обговорюйте можливі причини подібних помилок, розмірковуючи над більш ефективними рішеннями й підходами.

4. Покращуйте свої навички спілкування

  • Дуже важливо спілкуватися з дитиною у спокійній і позитивній манері, щоб вона поважала вас і прислухалася до вашої думки.
  • Не треба кричати на дитину з будь-якого приводу, бо це змусить малюка тільки відчувати почуття провини, і він не зможе справлятися зі своїми помилками у вашій присутності.
  • Намагайтеся проводити добрі бесіди з дитиною щодня й дізнаватися про її турботи й засмучення.

5. Ходіть з дітьми в походи, на пікніки тощо

  • Чудовий тато приділяє свій час неймовірним подорожам зі своїми дітьми. Ви можете ходити на рибалку, їздити на пляж або навіть вирушити в похід.

Батько повинен брати участь у житті свого малюка найрізноманітнішими способами. Можна виступати в ролі наставника й навчати дитину прийнятих норм етикету, хороших манер і делікатних форм поведінки (поведінки справжнього джентльмена – у випадку навчання сина).


5 проблем першокласника

Перший раз у 5-й клас. Проблема адаптації учнів до середньої школи |  Видавнича Група «Основа»

Нарешті Ваш малюк пішов до школи! Урочиста лінійка, квіти, привітання... Але свята минули, і почалися будні. З якими проблема ми може зіткнутися першокласник?
ПРОБЛЕМА 1. Новий розпорядок дня

​Навіть якщо Ваш малюк відвідував дитячий садок і знає, що таке життя за розкладом, за літо режим найпевніше встиг збитися. Багато батьків відкладають привчання до шкільного графіку на потім: мовляв, от піде дитя до школи, і хоч-нехоч пристосується. Насправді, мало хто з новоспечених школярів може, не підготувавшись, сприйняти новий розпорядок дня. У результаті можуть послабитися увага й гострота сприйняття, а отже, й успішність не буде блискучою, навіть якщо дитина добре підготовлена до школи.

  Щоб цього не сталося...

​  Подбайте про те, щоб майбутній школяр поступово звик до нового ритму ще за три тижні до початку занять. Особливу увагу варто приділити малюкам, які не ходили в садок і звикли довго не лягати спати або довго спати вранці, сідати за стіл, коли заманеться. Педіатри настійно радять батькам бодай за рік до школи оптимізувати розпорядок дня, причому не лише дитячий, а й свій.

ПРОБЛЕМА 2. Бракує посидючості

Учорашній дошкільник мусить просиджувати за партою щонайменше по 35 хвилин (а в деяких школах — і по 45), щодня запам'ятовувати щось нове, щовечора збирати портфель. Не кожному це дається легко. Хтось стає нервовим пустуном, а хтось, навпаки, «загальмовується», немов навмисне дратуючи Вас. Не поспішайте пити заспокійливе і приміряти до дитини різні діагнози. Просто першокласник зазнає стресу через нові обов'язки, і його організм захищається, як може.

  Щоб цього не сталося...

  Навчайте дитину самостійно відстежувати й розподіляти свій час. Пояснюйте, що Ви можете дозволити їй зараз погуляти на 20 хвилин довше, але в такому разі вечірній перегляд мультфільму скоротиться на ті самі 20 хвилин. Якщо дитині важко збиратися до школи, дайте їй більше часу: розбудіть її раніше й поставте годинник на видне місце. Тренуйте «внутрішній годинник» малюка: звертайте його увагу на те, о котрій він повинен бути вмитим, одягненим тощо. Після школи обов'язково виділяйте час для прогулянки: першокласникові, який засидівся на уроках, конче потрібно побігати, пострибати й попустувати.

ПРОБЛЕМА 3. Труднощі в спілкуванні

 ​Деякі психологи вважають, що труднощів з адаптацією до колективу зазнають до 60% молодших школярів, а це дуже серйозна цифра. З одного боку, усі діти мріють зустріти в школі нових друзів, а з іншого — геть не вміють налагоджувати взаємини. До цього може додатися й страх перед першою вчителькою. Дитина не знає, чого чекати від цієї незнайомої людини.

​  Щоб цього не сталося...

  З раннього дитинства привчайте дитину контактувати з різними людьми. Навіть трирічний малюк може ввічливо поспілкуватися з продавцем у крамниці, привітатися з сусідами, пуститися у «вільне плавання» дитячим майданчиком, заводячи знайомства. Дуже важливо дати дитині зрозуміти, що світ не обмежується її сім'єю або навіть групою дитячого садка. Так само важливі і правила доброго тону: бути привітним і доброзичливим, не битися, не жаднувати і не дражнитися. Що ж до педагога, то важливо пояснити дитині одну просту істину: батьки — головні люди вдома, а вчителька — у школі.

ПРОБЛЕМА 4. Страх перед уроками

​  Ще вчора ваша дитина підстрибом бігла в клас, а тепер раптом твердить, що більше ніколи не піде до школи. Звідки така затятість? Причин може бути декілька, але найпоширеніша — це страх. Дитина перелякана новим обсягом знань, боїться, що не впорається, боїться Вашої критики чи несхвалення вчительки.

​  Щоб це виправити...

  Треба пояснити дитині, скільки хорошого є в шкільному житті, наприклад, щоб спонукати малюка навчатися, зосереджуйте увагу на предметах і темах, які його цікавлять. Якщо Ваша дитина обожнює комп'ютерні ігри і мріє колись придумати власну, поясніть їй, що для початку треба навчитися лічити, віднімати і складати, потім — вивчити різні математичні дисципліни, і вже тоді він сам зможе написати будь-яку «стрілячку». Не загострюйте увагу на оцінках (нехай у першому класі вони й вербальні) і не порівнюйте дитину зі здібнішими однокласниками.

ПРОБЛЕМА 5. Відрив від сім’ї

Саме так діти, особливо ті, які зростаючи, зазнавали надмірної опіки, можуть не сприймати зміну свого статусу. Тепер поруч немає ні дбайливої мами чи бабусі, ні навіть виховательки, ладної за першим покликом витерти ніс або зав'язати шнурки. Безліч геть сторонніх людей, з якими новоспечений першокласник знайомиться в школі, змушують його жити за новими законами і правилами. Від цього дитина почувається розгубленою й занедбаною.

​  Щоб цього не сталося...

​ Треба терпляче пояснювати малюкові, як це добре, що він уже став дорослим і може вчитися в школі. Пояснюйте, що на уроках треба поводитися по-особливому, і будьте поблажливі, адже ніхто не народжується з готовими знаннями. Водночас постарайтеся приділяти дитині якнайбільше часу після занять і у вихідні. Відчуваючи неослабну турботу й підтримку, вона швидше звикне до нових реалій.


7 порад що допоможуть щасливо прожити навчальний рік

Не важливо, чи відвели Ви свою дитину «перший раз у перший клас», чи це вже не перший Перший дзвоник у її житті, у будь-якому разі, найпевніше, з одного боку, Ви відчуваєте полегшення від того, що дитя нарешті матиме справу, а з іншого — переймаєтеся тим, як син або донька впорається з усіма неминучими труднощами.

На сайті Canadian Family опитали справжніх експертів із цього питання — вчителів, які самі є батьками. За результатами опитування складено перелік корисних порад, що допоможуть дітям подолати труднощі в новому навчальному році.

1. Налагодьте контакт з учителем.​

2. Спробуйте зустрітися з учителем (або класним керівником) дитини віч-на-віч, представтесь і скажіть щось на зразок: «Сподіваюся, ми працюватимемо разом, щоб допомогти моєму синові (моїй доньці) домогтися успіхів». Тоді вчитель відчує, що його цінують, йому довіряють, це полегшить подальше спілкування.

3. Ставте два будильники​

4. Ранок може бути дуже нервовим через те, що всім одночасно треба потрапити в туалет або ванну, приготувати сніданок або зробити бутерброди на підобідок, знайти загублену річ або вдягнутися. Запізнюватися — кепська звичка, вона підриває як повагу дитини до школи, так і її репутацію в очах учителів і однокласників.

5. Завжди вислуховуйте обидві сторони.

 ​

6. Важко зберігати спокій, слухаючи скарги дитини на те, що вчитель на ній відіграється, однокласники її ображають, та й узагалі світ несправедливий. Але не забувайте, що діти часто поводяться вдома і в школі зовсім по-різному.

7. Намагайтеся брати участь у класних заходах.

8. Зрозуміло, що для батьків, які працюють, це дуже складно, але поїздка з класом на екскурсію, похід у театр чи музей дасть Вам неоціненну можливість краще зрозуміти, що відбувається в класі, і дізнатися, як складаються відносини дитини з однокласниками.

9. Ніколи не робіть домашнє завдання замість дитини. Вона повинна розуміти, що домашнє завдання — це суто її справа. Залиште настирливу опіку й постійне понукання. Щоб полегшити процес, треба встановити суворі правила — ніякого телевізора, комп'ютера, планшета, телефону, доки не зроблено уроки. Якщо виконуючи завдання, дитина зіткнулася з проблемами, варто звернутися до вчителя.​​​​​​

10. Ніколи не кажіть дитині, що теж мали проблеми з математикою. Це слугуватиме для неї приводом, щоб розслабитися й опустити руки. Краще сказати: «Мені теж доводилося чимало працювати, щоб упоратися з математикою».

11. Уживайте заходів, якщо відчуваєте, що дитина не може впоратися зі шкільною програмою. Що раніше Ви звернете на можливу проблему увагу, то ймовірніше, що ситуацію вдасться виправити. Ні в якому разі не сваріть дитину за низьку успішність, вона завжди має відчувати Вашу підтримку!

(матеріал використано з сайту: https://krschool55.wixsite.com/parent-forum/poradi-batkam)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.