Матеріали для 7-9 класів

Дата: 7 травня 2021 о 18:29, Оновлено 29 жовтня 2022 о 19:17
Булінг очима дітей

Пам'ятай

«Пам'ятай про свою відповідальність перед законом!» До 14 років ти не несеш відповідальності за вчинену матеріальну або фізичну шкоду – її несуть твої батьки або інші особи, під наглядом яких ти перебуваєш. Саме вони мають відшкодувати шкоду, яку ти завдав іншій людині. Якщо ти завдав шкоди спільно з однолітком, її відшкодування покладається на ваших батьків у відповідних частках. З 14 років ти відповідаєш за завдану шкоду самостійно в повному обсязі! Також після досягнення 14-ти років ти несеш кримінальну відповідальність за тяжкі злочини. Якщо тобі 16 років, тебе можуть притягнути до адміністративної та кримінальної відповідальності.

Чому важливо вчасно відреагувати ?

Булінг впливає на всіх, хто бере в ньому участь або спостерігає, та має деструктивні наслідки в майбутньому житті.

Ті, хто піддаються булінгу:

• втрачають відчуття емоційної та фізичної безпеки, довіри до місця, у якому мають перебувати щодня;

• відчувають безпорадність і страх від постійної загрози. Булінг провокує тривожні та депресивні розлади, пригнічує імунітет, що підвищує вразливість до різних захворювань;

• втрачають повагу до себе. Страхи та невпевненість руйнують здатність до формування та підтримки стосунків з однолітками, що призводить до відчуття самотності;

• втрачають інтерес до різних форм активності та не можуть нормально навчатися. У деяких випадках можна простежити зв’язок між потерпанням від булінгу та розладами харчуванням (анорексії та булімії), емоційної сфери (депресіями та суїцидальною поведінкою).

Ті, хто булять:

• частіше за інших потрапляють у ситуації, де проявляється насилля та порушуються закони;

• частіше беруть участь у бійках, причетні у вандалізмі, залучаються до ранніх статевих стосунків, мають досвід вживання алкоголю та наркотичних речовин.

Ті, хто вимушені спостерігати:

• часто страждають від відчуття безпорадності, етичного конфлікту: втрутитись у ситуацію булінгу чи ж залишитись осторонь;

• потерпають від депресивних станів чи перезбудження, намагаються менше відвідувати школу.

Рекомендації учням щодо уникнення булінгу:

• Уникай агресора та перебувай у товаристві друзів

• Стримуй гнів.

• Дій хоробро, іди та ігноруй агресора.

• Розкажи дорослим про знущання.

• Поговори з кимось, кому ти довіряєш

Булінгу можна протистояти: 6 способів

Пропонуємо вашій увазі п’ять стратегій, які допоможуть вберегти дитину від цькування, або ж припинити булінг, який вже почався.

1. Говоріть про це.

2. Продумайте захисні слова.

3. Нейтралізуйте приманку.

4. Порадьте зібрати однодумців.

5. Зберігайте спокій та бережіть себе.

6. Не з’ясовуйте стосунків самостійно.

Наслідки

Наслідки булінгу можуть бути різні. Найчастіше — це замкнутість, психологам доводиться працювати з антисоціальними підлітками, які абсолютно не вміють спілкуватися з навколишнім світом. Доводиться пояснювати, що світ не такий страшний, яким був до цього. Це може тривати від 2 до 3 років. У таких дітей руйнується віра у соціум, вони насторожені, тривожні. Але найбільший страх — це підліткові суїцидальні думки.

Пропонуємо вам також пройти тест"Розпінай булінг",який визначить чи знаєтесь ви в цьому:

Анкета для учнів(для виявлення проявів насильства)
Дай, будь ласка, вдповіді «так», «ні», «не знаю» на запитання, по змозі чесно та відверто.
1. Як ти вважаєш, чи потрібно реагувати на насильство (якщо воно скоєно на твою адресу)?
2. Чи є насилля з боку школярів у твоєму класі?
3. Учні, які схильні до різноманітних проявів агресивної поведінки та булінгу, є у твоєму класі?
4. На твою думку, психологічне насильство під час третирування переважає над фізичним?
5. Чи важди суб'єкти, які скоюють насильство є покареними?
6. Особисто ти ставишся до проявів агресії негативно?
7. Таке негативне явище, як булінг, можна проігнорувати?
8. Булінг, на твою думку, - це один із найбільш негативних проявів несхвалюваної з боку суспільства поведінки?
9. Негативні звички (куріння, алкоголь, наркотики) є основним джерелом виникнення булінгу?
10. Як ти думаєш, чи можна унинути насильства в школі?
11. Ти можеш протистояти тиску з боку булерів?
12. Ти знаєш до кого звернутися по допомогу у випадку булінгу?
13. Ти зможеш підтримати жертву третирувань та цькувань?