Дата: 11 січня о 15:00, Оновлено 11 січня о 15:01

Наказ про введення в дію Положень відповідно до ухвали педагогічної ради (протокол №3 від 19.12 2023 року)

про порядок визнання  результатів

підвищення кваліфікації педагогічних працівників

Загальні  положення

1. Положення про порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників розроблено у відповідності до Законів України «Про освіту», Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників зі змінами (постанови Кабінету Міністрів України № 800 від 21.08.2019 р. та №1133 від 27.12.2019 р.)  та його визнання педрадою у міжатестаційний період.
    2. Метою підвищення кваліфікації педагогів є вдосконалення професійної підготовки шляхом поглиблення і розширення їх професійних знань, умінь і навичок відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти.
    3. Основні завдання підвищення кваліфікації педагогів:
  • удосконалення раніше набутих та/або набуття нових компетентностей у межах професійної діяльності або галузі знань з урахуванням вимог відповідного професійного стандарту разі його наявності);
  • розвиток інноваційного мислення, творчої  ініціативи;
  • освоєння сучасних інноваційних технологій реалізації змісту навчання, що передбачає його диференціацію, індивідуалізацію, запровадження дистанційних технологій навчання та виховання;
  • набуття особою досвіду виконання додаткових завдань та обов’язків у межах спеціальності та/або професії, та/або займаної посади;
  • формування та розвиток цифрової, управлінської, комунікаційної, медійної, інклюзивної,  мовленнєвої  компетентностей тощо.
    1. Основними принципами підвищення  кваліфікації є:
  • компетентнісний, діяльнісний та особистісно орієнтований  підхід;
  • науковість,  системність, інноваційність;
  • індивідуалізація та диференціація (урахування специфіки освітніх потреб різних категорій  працівників);
  • самоорганізація і самоконтроль.

Порядок підвищення  кваліфікації

1. Підвищення кваліфікації педагогів закладу відбувається відповідно до річного плану підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Протягом року педагогічна рада вносить зміни та уточнення до річного плану підвищення  кваліфікації.
    2. Кожен педагог складає Індивідуальний план підвищення кваліфікації на поточний рік і несе відповідальність за достовірність поданої інформації, самостійно контролює власний графік підвищення кваліфікації.

Порядок визнання  результатів  підвищення  кваліфікації  педагогів

1. Результати підвищення кваліфікації у ЛОІППО, що має ліцензію на підвищення кваліфікації не потребують окремого визнання чипідтвердження.
    2. Результати підвищення кваліфікації інших суб’єктів підвищення кваліфікації, що працюють за видом діяльності, який не підлягає ліцензуванню, визнаються рішенням педагогічної ради закладу. Наявність КВЕДу у суб'єкта підвищення кваліфікації  82.59.

Педагог протягом одного місяця після завершення підвищення кваліфікації подає до педагогічної ради закладу клопотання про визнання результатів підвищення кваліфікації та документ про проходження підвищення кваліфікації.

1. У разі невизнання результатів підвищення кваліфікації педагогічна рада може надати рекомендації педагогу щодо повторного підвищення кваліфікації у інших суб’єктів підвищення кваліфікації та/або прийняти рішення щодо неможливості подальшого включення такого суб’єкта підвищення кваліфікації до плану підвищення кваліфікації закладу до вжиття ним дієвих заходів з підвищення якості надання освітніх послуг.
    2. Результати підвищення кваліфікації визнаються та затверджуються педагогічною радою закладу у грудні поточного року.
    3. У разі підвищення кваліфікації шляхом інформальної освіти вчитель-методист подає для оцінки методичною радою закладу творчу роботу (матеріали методичного забезпечення освітнього процесу, навчальна програма, підручник, посібник, методичні рекомендації, методична розробка тощо). За результатами рішення методичної ради закладу педагог подає клопотання до педагогічної ради про зарахування підвищення кваліфікації шляхом самоосвіти. Результат підвищення кваліфікації визнається та затверджується педагогічною радою закладу у грудні поточного  року.
    4. Методичні матеріали, підготовлені до участі у педагогічних конкурсах, виставках, педагог подає для оцінки методичною радою закладу. За результатами рішення методичної ради педагог подає клопотання до педагогічної ради про зарахування підвищення кваліфікації шляхом інформальної освіти. Результат підвищення кваліфікації визнається та затверджується педагогічною радою закладу у грудні поточного року.

Фінансування підвищення  кваліфікації

1. Фінансування підвищення кваліфікації в обсязі, встановленому законодавством, і відповідно до плану підвищення кваліфікації, здійснюється в межах кошторису закладу та інших джерел, не заборонених законодавством  України.
    2. Самостійне фінансування підвищення кваліфікації здійснюється педагогами, які проходять підвищення кваліфікації поза межами плану підвищення кваліфікації  закладу.
    3. На час підвищення кваліфікації з відривом від освітнього процесу за педагогом зберігається місце роботи (посада) із збереженням середньомісячної заробітної плати.