Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
НАКАЗ
30.05 2022 №40-0
Про підсумки підготовки
з ЦЗ за 2021/2022 н.р.
і завдання на 2022/2023 н.р.
На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2022 р. №179-р «Про організацію функціонування єдиної державної системи цивільного захисту в умовах воєнного стану», Кодексу цивільного захисту України зі змінами і доповненнями, постанови КМУ від 26.01.2015 № 18 «Про Державну комісію з питань ТЕБ та НС», (із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 603 від 08.09.2016, № 322 від 11.05.2017, №100 від 21.02.2018, № 931 від 15.11.2019, №222 від 11.03.2020, розпорядженням КМ №336-р від 25.03.2020, Постановами КМ №340 від 15.04.2020 № 826 від 09.09.2020 № 1074 від 04.11.2020), Постанови КМУ від 30.10.2013 № 841 «Про затвердження Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру» (із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 905 від 30.11.2016 №905 від 30.11.2016, № 711 від 12.08.2020), наказу ДСНС України від 12.07.2016 № 335 «Про затвердження Примірного переліку документів з питань цивільного захисту, що розробляються центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання», наказу Міністерства освіти і науки України № 1400 від 21.11.2016 «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту», наказу Міністерства Внутрішніх Справ України від 28.11.2019 № 991, «Про затвердження Порядку організації та проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 січня 2020 р. за № 46/34329, листів, розпоряджень управління освіти, протягом 2021/2022 навчального року проводилась системна робота з цивільного захисту в закладі освіти.
При вирішенні питань цивільного захисту основні зусилля закладу були спрямовані на переведення системи цивільного захисту закладу на роботу в особливий період, воєнний стан з метою захисту усіх учасників освітнього процесу. Аналіз підготовки цивільного захисту свідчить, що План основних заходів на 2021/2022 навчальний рік в частково виконано:
- проводилось інформування учасників освітнього процесу про загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, межі поширення, наслідки, способи та методи захисту, дії у зоні надзвичайної ситуації;
- здійснено заходи щодо захисту учасників освітнього процесу при виникненні надзвичайних ситуацій;
- проведено інвентаризацію об'єктових матеріальних резервів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і ліквідації наслідків;
- проводилось інформування щодо порушення функціонування закладу та переведення його в роботу в дистанційному режимі;
- проводилась робота щодо запобігання надзвичайних ситуацій техногенного, природного та екологічного характеру і реагування у разі їх виникнення;
- забезпечувалось належне виконання рішень начальника Цивільного захисту Міністерства освіти і науки України щодо подальшого вдосконалення Цивільного захисту галузі, навчання у сфері цивільного захисту підпорядкованого особового складу, завчасне і якісне інформування всіх учасників освітнього процесу і працівників закладу з питань цивільного захисту;
- забезпечувалась необхідна готовність сил і засобів до евакуації учасників освітнього процесу і працівників у особливий період, воєнний стан;
- приведено у готовність до дій за призначенням засоби оповіщення і зв’язку об’єктів цивільного захисту;
- розроблені заходи і вносяться необхідні корективи до плануючої документації цивільного захисту щодо завчасного проведення профілактичної роботи на попередження надзвичайних ситуацій;
- навчальний рік у школі з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності здійснюється відповідно до нормативних документів.
Основні зусилля у розв’язанні питань цивільного захисту спрямовувалися на забезпечення готовності працівників та учнів до дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, можливих терористичних проявів,на особливий період, воєнний стан, організацію навчання учнів та постійного складу навчального закладу відповідно з чинними програмами цивільного захисту, на організацію навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання домедичної допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів «Основи здоров’я» у 1-9-х класах; онлайн – заняттях класними керівниками .
Протягом 2021/2022 навчального року організовувалась робота щодо розвитку й удосконалення цивільного захисту об’єкту, проводився ряд заходів щодо мінімізації поширення коронавірусної хвороби COVID-19 серед учнів та працівників школи.
У школі наявні Плани та схеми евакуації особового складу, учнів, майна у разі виникнення надзвичайних ситуацій, до постійного складу доведено евакуаційні заходи. Однак матеріально-технічне забезпечення закладу - недостатнє, працівники та учні не забезпечені засобами радіаційного та хімічного захисту органів дихання та шкіри тощо. Недостатнім є забезпечення методичними посібниками, в основному заняття проводяться за матеріалами навчальних програм «Основи здоров’я», відеоматеріалами.
У цілому, школа до тимчасового функціонування у надзвичайних ситуаціях підготовлена. Проведено перевірку стану місць евакуації учасників освітнього процесу. У школі відсутні бомбосховище та підвальні приміщення. Потребують подальшого вирішення питання щодо оновлення та поповнення матеріально-технічної бази, забезпечення постійного складу працівників засобами радіаційного та хімічного захисту тощо.
Відповідно до вказаного вище,
НАКАЗУЮ:
1. Головним завданням цивільного захисту у школі у 2022/2023 навчальному році вважати підвищення готовності до проведення заходів щодо попередження і зниження негативних наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, можливих терористичних проявів, організованого переведення системи цивільного захисту з мирного часу на особливий період, воєнний стан.
2. Основні зусилля педагогічному колективу зосередити на:
- своєчасному виявленні передумов для виникнення надзвичайних ситуацій і негайному їх усуненню;
- своєчасному плануванні заходів і дій сил ЦЗ в разі виникнення надзвичайних ситуацій; встановленні системи оповіщення й інформування співробітників і учнів про загрозу виникнення НС;
- формуванні в населення умінь користуватися індивідуальними та колективними засобами захисту і правильно діяти в разі виникнення НС.
3.Підготовку працівників ЗО здійснювати безпосередньо за місцем роботи;
4. Під час проведення занять особливу увагу приділяти відпрацюванню порядку дій у різних екстремальних ситуаціях як в навчальному закладі, так і в побуті, наданню само- та взаємодопомоги, виконанню комплексу заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
Постійно
5.Додатково для підвищення рівня знань з питань техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій використовувати систему навчання у галузі охорони праці, вступні, первинні, позапланові та цільові інструктажі.
Постійно
6.Забезпечити участь всіх учасників освітнього процесу у проведенні заходів цивільного захисту. При цьому особливу увагу слід звернути на формування у свідомості кожного учасника особистої відповідальності за дотримання норм та правил безпечної поведінки та вимог безпеки життєдіяльності.
2022/2023 рік
7.Вчителям основ здоров’я:
7.1.Забезпечити участь учнів у дитячо-юнацьких спортивно-військових патріотичних іграх та змаганнях ;
Згідно графіку
7.2.Систематизувати навчально-методичну літературу, роздатковий, дидактичний матеріали з питань цивільного захисту, основ медичних знань та основ здоров’я.
Протягом року
7.3. Проводити серед учасників освітнього процесу освітньо-просвітницьку роботу спрямовану на відпрацювання практичних дій на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій воєнного, техногенного, природного характеру, вчинення терористичного акту, а також запобігання інфекційним захворюванням, масовим ядерним, хімічним отруєнням та вірусним захворюванням COVID-19.
Протягом року
8. Розмістити даний наказ на сайті школи та довести його до відома всіх учасників освітнього процесу. Рик Я.В.
9. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступницю директора Матківську О.В.
Директор: Михайло Трийцятник
З наказом ознайомлені: О.Матківська Я.Рик
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
__________________________________________________________________
НАКАЗ
25.05 2022 35-0
Про запобігання та протидію
домашньому насильству в умовах
воєнного стану в Україні
Відповідно до листа МОНу № 1/5735-22 від 20 травня 2022 року «Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні» Міністерство освіти і науки України повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2022 р. № 129 внесено зміни до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 658, і Порядку реалізації експериментального проекту із створення “єдиного входу” опрацювання звернень громадян та запитів на публічну інформацію, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 листопада 2019 р. № 972.
Будь-які потрясіння в суспільстві, особливо такі серйозні, як війна, коли багато громадян України втратили рідних та близьких людей, житло, роботу, звичний стиль життя і продовжують перебувати у стані невизначеності - сприяють збільшенню випадків домашнього насильства.
Суголосно до статті 1. Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, між колишнім чи теперішнім подружжям або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Під час війни від домашнього насильства найбільше страждають традиційно вразливі категорії - жінки, діти, люди похилого віку, особи з інвалідністю, вимушені переселенці.
Діти відчувають на собі подвійний вплив війни. Якщо у родині, де відбувається домашнє насильство, є діти - не варто тішити себе ілюзіями, що вони нічого не помічають й на них така ситуація ніяк не вплине. Діти все бачать, все відчувають, й нездорові стосунки між батьками можуть травмувати їх навіть більше за те, що вони побачили на війні.
Дитина - свідок (або очевидець) насильства – теж постраждалий від домашнього насильства.
Відповідальність за домашнє насильство несе кривдник із числа таких осіб: 1) подружжя; 2) колишнє подружжя; 3) наречені; 4) мати (батько) або діти одного з подружжя (колишнього подружжя) та інший з подружжя (колишнього подружжя); 5) особи, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у шлюбі між собою, їхні батьки та діти; 6) особи, які мають спільну дитину (дітей); 7) батьки (мати, батько) і дитина (діти); 8) дід (баба) та онук (онука); 9) прадід (прабаба) та правнук (правнучка); 10) вітчим (мачуха) та пасинок (падчерка); 11) рідні брати і сестри; 12) інші родичі: дядько (тітка) та племінник (племінниця), двоюрідні брати і сестри, двоюрідний дід (баба) та двоюрідний онук (онука); 13) діти подружжя, колишнього подружжя, наречених, осіб, які мають спільну дитину (дітей), які не є спільними або всиновленими; 14) опікуни, піклувальники, їхні діти та особи, які перебувають (перебували) під опікою, піклуванням; 15) прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, їхні діти та прийомні діти, діти-вихованці, діти, які проживають (проживали) в сім’ї патронатного вихователя.
Згідно законодавства України за вчинення домашнього насильства передбачена відповідальність.
Так, стаття 173² Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
Стаття 126¹ Кримінального кодексу України передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п’яти років, або позбавлення волі на строк до двох років.
.
Домашнього насильства можна уникнути, якщо жертва не буде мовчати.
Відповідно до вказаного вище,
НАКАЗУЮ:
1. Педагогічним працівникам ЗО
1.1. опрацювати лист МОНу № 1/5735-22 від 20 травня 2022 року «Про запобігання та протидію домашньому насильству в умовах воєнного стану в Україні».
До 10.06 2022
1.2. з метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, шляхом проведення превентивних заходів, ефективного реагування на факти домашнього насильства опрацювати наказ МОН від 02.10.2018 № 1047 «Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами».
До 10.06 2022
2. Заступниці директора Рик Я.В. розмістити на сайті закладу освіти та донести в доступний спосіб до учасників освітнього процесу інформацію про те, куди звертатися у випадках домашнього насильства:
-
до Національної поліції за номером 102 та повідомити про факт насильства;
-
на Урядовий контактний центр 15-47, де цілодобово надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства та психологічної допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям;
-
до безкоштовного номеру системи безоплатної правової допомоги 0 800-213-103;
-
до національної «гарячої лінії» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлею людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335 або 116-123 (короткий номер з мобільного).
До 30.06 2022
3. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор: Михайло Трийцятник
Ознайомлена: Ярослава Рик
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
____________________________________________________________________________________
НАКАЗ
21.01 2022 №12-О
Щодо дотримання протиепідемічних
заходів під час організації освітнього процесу
Відповідно до листа ДОН ЛОДА № 21 – 85/0/22 « Щодо дотримання протиепідемічних заходів під час організації освітнього процесу» та у зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, з метою запобігання поширення коронавірусної хвороби (COVID-19),
НАКАЗУЮ:
1. Педагогічним працівникам закладу освіти:
1.1. Посилити у навчальному закладі контроль за дотриманням протиепідемічних заходів під час організації освітнього процесу. Постійно
1.2. Опрацювати текст протиепідемічних заходів під час організації освітнього процесу, затверджений постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021 року № 10 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». До 24.01 2022
2. Завгоспу школи Матківському І.Й. вживати необхідних заходів щодо організації роботи технічного персоналу закладу освіти з дотримання протиепідемічних заходів під час організації освітнього процесу. Постійно
3. Заступнику директора школи з навчально – виховної роботи Рик Я.В. розмістити даний наказ та посилання на постанову №10 від 06.09 2021 року на сайті закладу освіти. До 24.01 2022
4. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.
Директор: Михайло Трийцятник
Ознайомлені: Я.Рик І.Матківський
Україна
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Матківський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст. – заклад дошкільної освіти
імені Валерія Марціва
Козівської сільської ради Стрийського району Львівської області
82563 с. Матків вул.. Пукеци,23 Стрийський район Львівська область
matkivskiyzzso@gmail.com
____________________________________________________________________________________
НАКАЗ
17.01. 2022 09-О
Про проведення конкурсу дитячого
малюнку «Охорона праці очима дітей»
Відповідно до листа Головного управління Держпраці у Львівській області від 12.01.2022 № 454/1/16-06 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» (далі - Конкурс), який проводиться щорічно в межах відзначення Дня охорони праці, листа Департаменту освіти і науки Львівської ОДА від 14.01 2022 № 21-63/0/2-22 «Про проведення Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнку «Охорона праці очима дітей» та з метою формування свідомої позиції молоді щодо значення здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя, а також сприяння розвитку дитячої творчості
НАКАЗУЮ:
-
Вчителям початкових класів (голова МО Сідак О.М.) та вчительці образотворчого мистецтва у 5-7 класах Надич А.О. :
-
Взяти участь у проведенні Конкурсу. ( Додаток 1) До 15.02 2022
-
Ознайомитися із умовами проведення Конкурсу. До 20.01 2022
-
Ознайомитися із Положенням про Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей». До 20.01 2022
-
Оформити згоду учасників Конкурсу на оприлюднення персональних даних (при потребі).
-
Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи закладу освіти Матківську О.В.
Директор: Михайло Трийцятник
Ознайомлені: О.Матківська О.Сідак
А.Надич