Тиждень національно-патріотичного виховання "Все буде Україна"

Date: 25 листопада 2023 о 18:41, Refreshed 2 грудня 2023 о 08:31

Патріотичне виховання - це сфера духовного життя,
яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне,
що любить і ненавидить людина, яка формується».
В. О. Сухомлинський

З 20 по 24 листопада у Матківському ЗЗСО І-ІІ ст.-ЗДО проходив тиждень національно-патріотичного виховання «Все буде Україна». Метою тижня є:
 розширення знань учнів про рідну державу;
 формування у дітей активної громадянської позиції на основі поваги до прав людини, духовних цінностей українського народу, національної самобутності, оборонної свідомості та громадянської стійкості, патріотизму, поваги до державних символів, державної мови;
 формування готовності громадян до виконання конституційного обов’язку щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України; виховання любові до рідної землі, до своєї держави.
План тижня
Понеділок 20.11
1.Ознайомлення з планом проведення тижня патріотичного виховання.
2. «Український ребус-ленд»
3. Конкурс малюнків, аплікацій на тему: «Державні та народні символи»
4. Виховний захід «У дитини право є , бо дитина це святе»
Вівторок 21.11
1. Виховний захід «Вистояли на майдані – переможемо у війні!»
2. Перегляд презентації «Державні символи України»
Середа 22.11
1. Гра Патріотичне доміно «Україна – це ексклюзив»
2. Презентація творчих робіт( малюнків, аплікацій ) «Державні символи України».
Четвер 23.11
1. Колаж «Моя прекрасна Україна»
2. Вікторина «Велична Україна»
П’ятниця 24.11
1.Виховний захід «Голодомор – лихо моєї країни»
2. Підбиття підсумків
3. Нагородження учасників тижня.

Відкриття тижня розпачалось з оголошення плану тижня, а також з розгадування патріотичних ребесів. Цього ж дня відбувся виховний захід «У дитини право є, бо дитина це святе». Мета заходу: ознайомити учнів з їхніми основними правами та обов’язками, закріпити їх в пам’яті учнів, навчати дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини, розвивати культуру дітей, виховувати дисциплінованість, повагу до законів України, товаришів.
У вівторок пройшов виховний захід «Вистояли на майдані – переможемо у війні», присвячений 10-ій річниці Революції Гідності. Основними завданнями заходу: ознайомити учнів із трагічною сторінкою нашої історії, розповісти про Революцію Гідності, Героїв АТО, Небесну сотню; плекати почуття поваги, гордості за свій народ.
У середа здобувачі освіти грали у інтерактивна гру патріотичне доміно «Україна – це екскулюзив». Гра- це один з способів краще формувати патріотичну свідомість учнів. Вона допомагає розвинути пам'ять і увагу вихованців. Граючись у цю гру учні закріпили, згадали набуті знання та дізнались цікаві моменти, факти по даній темі. Гра розвиває в учнів творчі, інтелектуальні та комунікативні здібності, сприяє згуртованості в колективі.
У четвер учні 5 класу виготовили колаж «Моя прекрасна Україна». Під час колективної роботи вони збагатили свої уявлення про рідну країну; ознайомилися із картою України; поглибили знання про край де вони живуть; пригадали державні та народні символи України. А між учнями 8-9 класів пройшла вікторина «Велична Україна». Метою заходу було поглибити знання учнів про різні куточки України; сприяти формуванню національної свідомості учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу, України; розвивати зв’язне мовлення, вміння висловлювати свої думки; розвивати творчість, креативність; поповнилися новим багажем знань про Україну;
В п’ятницю відбувся виховний захід «Голодомор – лихо моєї країни». Пам'ять – то нескінчена книга у якій записано все : і життя людини і життя країни. Та багато сторінок у нашу історію вписано кривавим і чорним. Особливо вражаючі сторінки де смертельним шрифтом викарбовано слова: голод, голодомор. Це трагічна сторінка минулого… Пам’ятати події минулого – обов’язок кожного. Основним завданням заходу було ознайомити учнів з трагічним минулим нашого народу; вчити дітей бережно ставитися до історії своєї країни; виховувати здатність кожної людини на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів.
Тиждень національно-патріотичного виховання пройшов цікаво та творчо. Виходячи із поставленої мети, слід зазначити, що учні отримали багато нової та цікавої інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати свої творчі здібності та навички. Та найважливіше те, що учні мали можливість ідентифікувати себе з Україною, прагнули жити в Україні, відчували власну причетність до майбутньої долі рідного краю.

Comments:
Only authorized users can leave comments.